902

Yiyecek ve İçecek İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Yiyecek ve İçecek cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 19 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Yiyecek ve İçecek Sektörü İş İlanları

Türkiye’de nüfusun hızla artması ile yiyecek ve içecek tüketimi de gün geçtikçe artmaktadır. Yiyecek ve içecek sektörü son yıllarda büyümüş ve günümüzde tüketim payı en yüksek pazar haline gelmiştir. Marketlerin çoğalması ile bu sektörün büyümesi hızlanmıştır. Artan nüfusu ve büyüyen ekonomisi sayesinde, Türkiye’de gıda ürünlerinin ithalat oranı, ihracat oranını geçiyor. Bu ürünlerin başında deniz ürünleri, işlenmiş meyve ve sebze, atıştırmalık gıda, et, süt ve süt ürünleri bulunmaktadır. Gelişen bu sektörde çalışmak için çok fazla firma ve departman bulunmaktadır. Aldığın eğitime, deneyime, çalışmak istediğin çalışma şekline göre bir çok iş imkanı vardır. Sende kendi kriterlerine uygun ilanlara yiyecek ve içecek iş ilanlarından ulaşabilirsin. 

Yiyecek ve İçecek Sektöründe İş Olanakları Nelerdir?

Yiyecek ve içecek sektörü önemli bir kariyer alanı olarak görülüyor, bu iş kolu, emek-yoğun yapısı nedeniyle yüksek istihdam potansiyeline sahiptir. Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, çok sayıda insanın çalışmasını gerektiren bi sektör olduğundan iş olanakları oldukça fazladır. Yiyecek ve içecek sektöründe hem hizmet hem de üretim alanında çalışabileceğinden çalışan kitle anlamında da geniş bir yelpazeye sahiptir. Bir fabrikada üretim alanında çalışabilirken ürünün satış aşamasında saha da hizmet alanında da çalışabilirsin. Bu sektörde satış danışmanı, pazarlama sorumlusu, depo görevlisi, gıda teknikeri, sevkiyat dağıtım elemanı,  insan kaynakları, kasiyer, garson gibi bir çok vasıflı ve vasıfsız iş olanakları mevcuttur. Sende aldığın eğitime veya deneyimlere uygun iş ilanlarına yiyecek içecek sektörü iş ilanları sayfasından ulaşabilirsin.

Yiyecek ve İçecek Sektöründe Hangi Çalışma Şekilleri bulunur?

Yiyecek ve içecek sektörü çalışma şekilleri açısından da geniş alana sahiptir. Sen de kariyer.net’ten yiyecek ve içecek iş ilanları yeni seçeneklerini inceleyebilirsin. Bu alanda birçok çalışma şekli bulunur. Çalışma dünyasında tam zamanlı, yarı zamanlı, dönemsel zamanlı, serbest zamanlı olarak çalışma şekilleri vardır. Genellikle firmalar, iş verenler tam zamanlı çalışan eleman arayışı içerisindedir.uzun çalışma saatleri içerisnde çalışamayan kişiler, öğrenciler veya iki işte çalışan kişiler part time çalışmak isterler. Şirketleri iş yoğunluğu olduğu dönemlerde sezonluk, dönemsel çalışan alırlar. Bu süreçte çalışanlar dönemsel çalışan olarak bilinir. Bu bahsettiğimiz çalışma şekillerinin hepsi yiyecek ve içecek sektörü içerisinde vardır. Bir şirkette tam zamanlı satış temsilcisi olarak, bir kafede part time garson olarak veya bir yoğunluğu olan bir firmada dönemsel eleman olarak çalışma imkanın vardır. Kariyer.net’te yer alan yiyecek ve içecek sektörü iş ilanları seçeneklerinden sana uygun çalışma şekillerini filtreleyerek ilanlara ulaşabilirsin.

Yiyecek ve İçecek Sektöründe iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Yiyecek ve içecek sektöründe iş ilanlarına başvuru yaparken çalışmak istediğin pozisyona ve çalışma şekillerine göre iş ilanlarını incelemelisin. Başvuru yapacağın ilanlarda aldığın eğitim ve tecrübelerini göz önünde bulundurabilirsin. Özellikle başvuru yaptığın iş yerini ve çalışmak istediğin pozisyonu detaylı olarak araştırmak gerekir. Bu sektörde çalışmak istiyorsan işyerlerinin çalışma şeklinin iş sorumluluklarının sana uygun olup olmadığına da dikkat ederek, işverenin beklentileri senin için uygunsa başvurularını tamamlayabilirsin.

Yiyecek ve İçecek Sektöründe part-time çalışma imkanı var mıdır?

Yiyecek ve içecek sektöründe çalışabileceğin tam zamanlı, part time, dönemsel zamanlı olarak çalışma seçenekleri mevcuttur. Bu çalışma şekilleri çalıştığın iş yerine ve departmana göre farklılık göstermektedir. Yiyecek ve içecek sektöründe part time olarak çalışabileceğin üretim ve hizmet alanları vardır. Bir içecek veya yiyecek fabrikasının üretim kısmında veya bir restoranda kasiyer olarak yarı zamanlı çalışabilirsin. Öğrenciysen veya ek gelir elde etmek istiyorsan bu sektörde part time çalışma imkanın vardır. Güncel yiyecek ve içecek sektörü iş ilanları seçeneklerinden part time çalışma şeklini seçerek ilanlara ulaşabilirsin.

Yiyecek ve İçecek Sektöründe iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Yiyecek ve içecek sektörü gün geçtikçe gelişen ve talebi artan bir sektör olmuştur. Nüfusun artması ile sektöre duyulan ihtiyaç da artmaktadır. Bu yüzden bu sektörde çalışacak birçok eleman gerekmektedir. Bu iş ilanlarına firmaların, şirketlerin yayınladıkları ilanlardan ulaşabilirsin. Kendi kriterlerine uygun yiyecek ve içecek sektörü iş ilanları seçeneklerine Kariyer.net üzerinden başvuru yaparak çalışma şansı yakalayabilirsin.

Yiyecek ve İçecek Sektöründe hangi meslekler ön plana çıkar ?

Yiyecek ve içecek iş ilanları bayan ve bay kişiler için cinsiyet fark etmeksizin açılır. Yiyecek ve içecek sektörü son yıllarda hızla artan ve tüketim payı en yüksek pazar haline gelmesiyle oldukça fazla istihdam sağlamaktadır. Bu sektörde çalışabileceğin bir çok çalışma alanı ve departman bulunmaktadır. Aldığın eğitim ve deneyime göre birçok mesleği barındıran yiyecek ve içecek sektöründe satış temsilcisi, depo sorumlusu, alan satış müdür, bölgeler müdürü, kasiyer, garson, fabrika elemanı olarak çalışabilirsin. Sende bu mesleklerden birinde görev almak istiyorsan aldığın eğitime göre yiyecek ve içecek iş ilanları bay ve bayan çalışan arayan işyerlerinin ilanlarına girerek başvurularını tamamlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Yiyecek ve içecek sektörü en çok hangi illerde gelişmiştir?

Kariyer.net üzerinden yemek ve içecek sektörünün geliştiği illeri görebilirsin. Hangi illerde yoğunluklu olarak iş varsa, Kariyer.net tek tıkla ilanları listeler. Yemek ve içecek sektörünün, büyük şehirlerde daha çok geliştiği söylenebilir. Özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi illerde, yemek sektörüne olan ilgi ve yatırımlar fazladır. Günün tüm saati aktif olan bu illerde, yemek sektörü içerisindekiler vardiyalı çalışır. İstediğin iller içerisindeki yemek sektörü iş olanaklarını görmek istiyorsan, filtrelerden yararlanabilirsin.

Yiyecek ve içecek sektörü meslekleri nelerdir?

Yiyecek ve içecek sektörü içerisinde aşçı, kasiyer, bulaşıkçı, garson gibi meslek grupları yer alır. Yemek sektörü oldukça hızlı ve yoğun bir iş grubudur. Çalışanlar genellikle vardiyalı olarak hizmet verir. Aşçıların kendi aralarında üstleri bulunur. Kariyer.net ile aklındaki sorulara cevap bulabilirsin. İlanlara göz atarak meslek gruplarını görebilir, istediğin kariyer doğrultusunda işe girebilirsin.

Yiyecek ve içecek sektöründe ilköğretim mezunları için ne tür işler var?

İlköğretim mezunları, yemek sektörü içerisinde aşçı, bulaşıkçı, garson ve kasiyerler mesleklerine yönelebilir. Bu meslekler içerisinde lisans veya önlisans şartı aranmaz. Genellikle tecrübeye dayalı olarak işe alımlar vardır. Yemek sektörü içerisinde, tecrübe ve çalışma düzenine uyum oldukça önemlidir. Kariyer.net üzerinden sektör içerisindeki ilanları görüntüleyebilir, aranan şartlara göz atabilirsin. Genel olarak yiyecek ve içecek sektörü, eğitim şartı aramayan devamlılığı olan bir iştir.

Yiyecek ve içecek sektöründe dönemsel işler nelerdir?

Yiyecek ve içecek sektöründe dönemsel olarak garsonluk yapılabilir. Kafelerde, restoranlarda aşçı, bulaşıkcı ve kasiyer gibi işlerin alımı vardır. Dönemsel olarak mutfak elemanı olmak mümkündür. Yiyecek ve içecek sektörü devamlılığı olan bir alan olduğu için dönemsel işçilere ihtiyaç vardır. Artan yoğunlukla beraber sürekli olarak çalışanlara ihtiyaç duyulur. Kariyer.net üzerinden dönemsel ihtiyaç duyulan işlere bakabilirsin.

notifications İş Alarmı kur