33

Veteriner Hekim İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Veteriner Hekim cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Veteriner Hekim İş İlanları

Evcil hayvanların, çiftlik hayvanlarının ve diğer hayvanların tıbbi durumları hakkında incelemeler yapan, hastalıklarını teşhis eden ve bu hastalıkların tedavi edilmesinde etkin görev alan kişilere veteriner hekim denir. Genel olarak bütün hayvanların sağlık durumları ile ilgilenir ve hayatlarını sağlıklı bir şekilde devam ettirmelerine yardımcı olur. Yabani hayvanlar, endemik hayvanlar, çiftlik hayvanları, tropikal hayvanlar ve evcil hayvanlar başta olmak üzere doğada bulunan çeşitli hayvan türlerinin hastalıklarını teşhis ve tedavi edebilecek kişiler veteriner hekim iş ilanları için başvuruda bulunabilir. Bu alanda açılan iş ilanları Türkiye'nin hemen hemen her şehrinde oldukça fazladır. Lisenin sayısal bölümden mezun olmuş olan kişilerin üniversite sınavında veterinerlik fakültelerini kazanmaları ve bu bölümü başarı ile bitirmeleri, yayınlanmış olan iş ilanlarına başvuruda bulunmaları için yeterli olur. Veteriner hekimler, bağlı bulundukları işletme ile birlikte hayvanların sağlık takibinin yapılmasında etkin rol oynar. 

Veteriner Hekim İş İlanları İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Sağlık alanında faaliyet gösteren firmalar, yayınlamış oldukları güncel veteriner hekim iş ilanları kapsamında adaylardan deneyim ve bilgi birikimi ister. Özellikle veteriner hekimlik gibi etkin bir çalışma ve uygulama gerektiren iş alanlarında, adayların sektörde beceriler kazanmak için başvurdukları ilanlarda ön plana çıkmasına yardımcı olur. Veteriner hekim olabilmek için en önemli yetenekler arasında kişilerin biyolojiye karşı ekstradan ilgi duyması gerekir. Bu ilgiyi, beceri ve bilgi ile birleştiren kişiler, iş disiplini ve güvenliği açısından da oldukça dikkatli olmalıdır. Hayvan sağlığında etkin rol oynayan veteriner hekimlerin; hijyen kurallarını benimsemesi, sabırlı ve düzenli  olması gerekir. Veteriner hekimler, bir takım halinde çalışacakları için ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek yeteneğe sahip kişiler olmalıdır. Veteriner hekimler, işin neredeyse tamamında klinikte, kapalı ortamda olacağı için bu görevi rahatlıkla sunabilmeli ve çalışma koşullarına uyum sağlayabilmelidir. Aynı zamanda veteriner hekimler, cerrahi operasyonlarda da etkin bir şekilde faaliyet gösterecekleri için göz ve el koordinasyonu noktasında iyi olmalıdır. Bu yetenek, veteriner hekimlerde olması gereken önemli beceriler arasında yer alır.

Veteriner Hekim İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Veteriner hekimler için özel olarak yayınlanan iş ilanları, işletmelerin belirlemiş olduğu kriterlere uygun niteliklere sahip olan kişilerin istihdam edilebilmesine olanak sağlar. Veteriner hekim arayanlar tarafından açılan iş ilanlarına başvuruda bulunurken, ilanda firmanın belirttiği detayları göz önüne almak gerekir. Genellikle firmalar, yayınlamış oldukları ilanlarda adaylarda aradığı nitelikleri yazar. Bu yüzden iş ilanlarına başvuruda bulunurken seçmiş olduğunuz firmanın aradığı kriterleri  karşılayıp karşılamama durumunuza dikkat etmeniz şarttır. Sadece belirlenmiş olan bir alanda görevlendirilmesi için aranan veteriner hekimlerin yanı sıra klinikte aktif olarak gelenleri karşılayabilecek veteriner hekimlere oldukça fazla ihtiyaç duyulur. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli husus, iş ilanlarına başvuruda bulunurken kliniğin istemiş olduğu bilgilere ve beceriye sahip olmaktır. Aynı zamanda istediğiniz çalışma dönemine bağlı olarak farklı zaman dilimlerine ayrılan iş ilanlarını tercih edebilirsiniz. Bu işler; tam zamanlı , yarı zamanlı ve dönemsel olarak farklılık gösterir. Veteriner hekim iş ilanları Ankara başlığı altında yarı zamanlı ve dönemsel iş bulabilmeniz mümkün olur. Yarı zamanlı iş imkanı arayan adaylar ise spesifik aramalar yaparak kendisine uygun ilanları bulabilir.

Veteriner Hekim Ne İş Yapar?

Veteriner hekimler sadece hayvanları tedavi etmekle kalmaz aynı zamanda hayvan yetiştiriciliği hakkında araştırma yapmak ile görevlendirilir. Bunun yanı sıra hayvanların daha sağlıklı bir hayat geçirebilmeleri için gerekli önlemlerin alınmasına yardımcı olur. Kliniğe getirilen hayvanda herhangi bir mevcut hastalık var ise gerekli tetkikleri yaparak bu hastalığın hangi aşamada bulunduğunun tespit edilmesinde de görevlendirilir. Özellikle köpeklerde sıklıkla görülen; gençlik hastalığı, kulak iltihabı gibi hastalıkların teşhisinde ve tedavisinde veteriner hekim etkin rol oynar. Veteriner hekimler her anlamda hayvanların yaşam kalitelerinin ve refahının yüksek olabilmesinde yardımcı olabilecek faaliyetlerde bulunur. Tedavi sırasında hayvana cerrahi müdahale gerekiyor ise bu yöntem ile tedavi yapabilmesi de önemlidir. Doğada bulunan çeşitli hayvanların sağlık durumları ile ilgilenen veteriner hekimler, hayvanlar arasında salgın hastalıkların oluşması durumunda da çözüm üretmekle sorumlu olur. Veteriner Hekimler Odası iş ilanları dönem dönem yayınlanan ilanlar ile veteriner hekimlerin istihdam edilebilmesine yardımcı olur. 

Veteriner Hekim İş İlanları İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gereklidir?

Veteriner hekim olabilmek için Türkiye'de veterinerlik fakültesine sahip olan üniversitelerin birinden, bu alanda eğitim alarak mezun olabilmek yeterli olur. Üniversitelerin veterinerlik fakülteleri 5 yıllık eğitim verir. Veteriner hekim iş ilanları İstanbul şehrindeki firmalara başvuruda bulunabilmek için üniversitenin son döneminde verilen stajyerlik eğitimini almış olmak gerekir. Bu eğitimi almış olan kişiler, yüksek lisans derecesi ile veteriner hekimlik fakültelerinden mezun olur. Lisans eğitimlerini başarı ile tamamlamış olan öğrenciler, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini de alırsa işe daha kıdemli bir şekilde başlayabilir. Aynı zamanda belirlenmiş olan staj görevini de tamamlayan kişiler, mezun olduktan sonra başvuracakları klinik ya da hastanede halihazırda belli seviyede bilgi ve birikim ile görev alabilirler. İşe alım sürecinde yeni mezun adaylar arasında staj yapanlar öne çıkar.

Veteriner Hekimin Nitelikleri Nelerdir?

Veteriner hekimin ilk olarak hayvanlara karşı bir tutku duyması ve merhamet sahibi olması gerekir. Bunun yanı sıra hayvanların ameliyat sürecinde cerrahi müdahalelerde kullanılacak araç gereç bilgisine sahip olması gerekir. Problem çözme yeteneğine sahip olan kişiler gıda veteriner hekim iş ilanları için işletmelere başvuruda bulunabilir. 

Veteriner Hekimin Görevleri Nelerdir?

Veteriner hekimler hayvanlarda bulunan hastalıklara ya da enfeksiyonlara karşı aşı uygulamak ile görevlendirilebilir. Hayvanları inceleyerek sağlık sorunları hakkında teşhiste bulunan hekimler, muayenenin analizi içinde kan ve idrar örneği almak gibi işlemler yapabilir. Cerrahi ya da tıbbi yol ile tedavi gerçekleştirerek hayvanları sağlığına kavuşturmak ile görevlendirilir. Bu gibi görevleri yerine getirebilecek yetkinliğe sahip kişiler veteriner hekim iş ilanları ve maaşları hakkında detaylı bir araştırma yapabilir.

Veteriner Hekim Olma Şartları Nelerdir?

Veteriner hekim olabilmek için ilk olarak mesleğe başlamak için gerekli eğitimi almış olmak şarttır. Adaylar, üniversitelerin veterinerlik fakültelerinden mezun olmalıdır. Bu mesleği seçmiş, tecrübe elde etmek isteyen kişilerin incelemeye ve araştırmaya karşı merakı olmalıdır. İyi bir şekilde gözlem yapan ve çözüm odaklı düşünen kişiler veteriner hekim yardımcısı iş ilanları için başvuruda bulunabilir. Aynı zamanda cerrahi alanda da etkin bir şekilde görevlendirilecek hekimlerin dikkatli ve sorumluluk sahibi olmaları istenilen şartlar arasında yer alır. 

Veteriner Hekim İş Olanakları Nelerdir?

Veteriner hekimler ağırlıklı olarak kliniklerde görev alır. Kliniklerde hem evcil hem de çiftlik hayvanlarına hizmet eden veterinerler, birçok farklı alanda da görev alabilir. Bu alanlar arasında hayvan barınakları ve hayvansal ürünlerin üretimini yapan tesisler ön plana çıkar. Veteriner hekimler hem akademik personel olarak hem de bilimsel araştırmalarda görev alabilir. Bunların yanı sıra güncel veteriner hekim iş ilanları yayınlayan firmalar arasında hayvan yemi ve maması üzerine ticaret yapan şirketler bulunur. Veteriner hekim arayan firmalar tarafından açılan ilanlara başvuruda bulunarak çeşitli pozisyonlarda bulunan iş olanaklarından faydalanabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Evime yakın veteriner hekim iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Evine yakın veteriner hekim iş ilanlarını bulmak için ilanları mekan açısından filtrelemen gerekir. Veteriner hekim iş ilanları sayfasının solunda yer alan Ülke - Şehir - İlçe kısmından bunu yapabilirsin. Ülke - Şehir - İlçe seçeneğine tıkladığında karşında şehir ve ilçe olmak üzere iki adet liste gelir. Bulunduğun şehri işaretledikten sonra ilçe listesinde o şehre ait ilçelerin veteriner hekim iş ilanı dağılımını görmen mümkün. Buradan evine yakın olan ilçeleri seçerek yakınındaki ilanları görebilirsin.

Veteriner hekim iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Veteriner hekim iş ilanlarına başvurmak için öncelikle sayfanın üst kısmında bulunan üye girişi kısmından giriş yapmalısın. Eğer bir üyeliğin yoksa Yeni Üyelik Oluştur sayfasından ücretsiz bir şekilde üyeliğini oluşturabilirsin. Daha sonra istediğin veteriner hekim iş ilanının sayfasına gelip sayfada bulunan Başvur butonuna tıklaman yeterli.

Veteriner hekim iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Veteriner hekim iş ilanlarına Kariyer.net üyeliği olan herkes başvurabilir. Elbette kabul edilme şansını arttırmak için ilan detaylarını iyi inceleyip sana uygun olan veteriner hekim iş ilanlarına başvurmanı öneririz. Biz tüm başvuruları işverene iletiriz; ancak takdir edeceğin üzere işveren, sizi o pozisyon için uygun görmeyebilir. Bu tip durumlarda şansını hemen yeni biri landa denemen gerekebilir.

Veteriner hekim iş ilanları en çok hangi şehirlerdedir?

Veteriner hekim iş ilanları genellikle İstanbul'da yoğunlaşır. Fakat şehir dağılımı günden güne bile değişebildiği için güncel listeye bakmanı öneririz. Güncel liste sayfanın solundaki Ülke - Şehir - İlçe kısmında yer alır.

notifications İş Alarmı kur