97

Kasap İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Kasap cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Kasap İş İlanları

Kasaplar, satın alınan bütün veya parça hayvanları parçalara ayırır, kemiklerini etten arındırır, eti sinirlerden temizler ve müşterilere perakende olarak bu etleri satar. Kasaplar, büyük perakende mağazaların kasap reyonlarında müşterilere doğru hizmet vermek ile sorumludur. Kasap iş ilanları bugün yayınlarını hemen incelersen birçok büyük ve kurumsal marketler zincirlerinin müşterilerine doğru nitelikte ve kaliteli etler satabilmek, bu sayede de müşteri memnuniyetini artırmak için yetkin kasaplar aradığını görebilirsin. Sen de kasaplık mesleğinde tecrübe kazandıysan, kasaplık eğitimi veren yerlerde sertifikalı bir eğitimi tamamladıysan veya bu konuda kendine güvendiğin bir yetkinliğe sahipsen kasaplık ilanlarına hemen başvurabilirsin. Büyük market zincirleri, tecrübeli kasaplara ihtiyaç duyarlar. Marketler zincirlerine toptan ve günlük olarak gelen bu etlerin doğru şekilde sınıflandırılması, satışının yapılması ve kalan etlerin değerlendirilmesi için kasap çalışanlara önem verilir.

Kasap Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Kasap iş ilanları yeni yayınlarında farklı kriterler aranır. Bu kriterlerden bazıları şunlardır:

  • Etin bölümleri konusunda bilgili olmak ve eti kolaylıkla parçalara ayırabilmek oldukça önemlidir. Bir hayvanda birçok farklı bölüm vardır ve buradaki etlerin ve kemiklerin farklı işlevleri vardır. Kuşbaşı, antrikot, pirzola, gerdan gibi farklı bölümlerin ayrı ayrı değerleri vardır ve her biri değişik yemeklerde tadlarını ortaya çıkarır. Bu nedenle etlerin doğru şekilde parçalanması, müşteri memnuniyetinin yanında marketin de maliyetlerinin azalmasını sağlar. 
  • Güncel kasap iş ilanları içindeki nitelikleri incelendiğinde et ile ilgili bilgi sahibi olmanın yanında müşteri ilişkilerinde iyi olmanın da önemli olduğunu görebilirsin.
  • Bir kasabın o markette hangi tür etlerin tercih edildiğini ve müşterilerin hangi zamanlarda daha çok et satın aldığını bilmesi önemli olabilir. Bu sayede her gün toptan gelen etlerin yeterli seviyede gelmesi için daha doğru tahminler yürütülebilir ve etlerin bozulmasının ve mali olarak kayıp verilmesinin önüne geçilebilir. 
  • Marketler zincirinde aranan kasaplardan ürünlerin etiket fiyatları ile ilgili de sorumlu olması beklendiği için dikkatli bir karaktere sahip kişilerin kasap olarak işe alınması daha yüksek bir şans olabilir. 
  • Et ve et ürünleri reyonunda görev yapacak olan kasaplardan istenen önemli bir diğer özellik de temizlik ve titizliktir. Etlerin hijyenik koşullarda saklanması ve işlem görmesi hem müşteri sağlığı hem de olası denetimlerde sorun yaşamamak açısından çok kritiktir ve bu da kasap sorumlularının görevidir.

Kasap Ne İş Yapar?

Kasap iş ilanları yayınlarına bakarsan bu ilanların marketler zincirleri tarafından et ve et ürünleri reyonu için açıldığını görebilirsin. Kasabın görev tanımlarında ilk maddeler arasında et ve et ürünlerinin doğru şekilde işlenmesi, etlerin israfının önlenmesi ve işlenen ürünlerin doğru şekilde depolanması olduğunu söylemek gerekir. Bunun ardından kurumsal perakende zincirleri için çalışılması nedeniyle müşterilerle iyi iletişim kurmanın ve sürekli güler yüzlü olmanın da önemli bir görev olduğu söylenebilir. Markete getirilecek kasap reyonu ürünleri için sipariş listesi düzenlemek ve bunu mağazada en az fire olacak şekilde tahmin edebilmek de kasap reyonu görevlisinin işidir. Bu tahmini yapabilmek için bazı analitik uygulamalar olsa da müşterilerin eti alırken ne düşündüğü ile ilgili asıl bilginin kasapta olması nedeniyle müşterilerin ne zamanlar eti daha fazla alıp almayacağı ile ilgili kasapların daha sağlam bir argümanı olabilir.

Kasapların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Marketler zincirinde çalışacak olan kasapların çalışma ortamları genellikle rahat ve sterildir. Ancak marketlerin daha kalabalık olduğu hafta sonları ve iş çıkışları iş yükleri arttığı için yorucu olabilir. Marketler haftanın her günü akşamın geç saatlerine kadar çalıştığı için kasapların genellikle vardiyalı ve mesaili çalıştıklarını söylemek doğru olabilir. Ayrıca daha büyük ve kurumsal marketleri daha fazla barındıran İstanbul gibi büyük şehirlerde işler daha yoğun ve yorucu olsa da iş bulmak kasap iş ilanları İstanbul araması ile daha hızlı olabilir. Bunun yanında bazı marketlerin servis imkanları olsa da bu servis imkanı belli başlı yerlere kadar olacağı için iş aradığın bölgenin ikamet ettiğin yere yakın çevrelerde olması önemlidir. Özellikle İzmir gibi büyük ve ilçeleri birbirinden uzak kentlerde iş ararken ikamet ettiğin bölgeyi kasap iş ilanları İzmir aramalarına eklemen senin için daha hızlı sonuç verebilir.

Kasap iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Güncel kasap arayan firmalar başvurularını kariyer.net’ten yayınlarlar ve bu sayede ulaşacakları adayların daha fazla olmasını isterler. Sen de kariyer.net’te bir profil oluşturup tecrübelerin, referansların, yetkinliklerin ve kasaplık konusundaki geçmişin veya eğitimin ile ilgili bilgileri öz geçmişine ekleyerek ilanlara başvuru yapabilirsin. Ayrıca başvururken ön yazı eklemen kasap arayan marketlerin seni daha hızlı farketmelerini de sağlayabilir.

Kasap iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Kasap iş ilanları için özel bir eğitim düzeyi veya mesleki eğitim geçmişi istenmese de bazı işletmeler özellikle tecrübesiz adaylardan kasaplık eğitimi veren kurumlardan eğitim almış olmasını isteyebilir. Bunun yanında güleryüzlü hizmet anlayışına sahip ve etlerin kontrolü konusunda yetkin kişiler kasaplık mesleğini daha iyi yerine getirebilir. Kasap iş ilanları Ankara,İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde iş bulmak daha kolayken küçük şehirlerde esnaf alışverişi daha yaygın olduğu için iş bulmak zorlaşabilir.

Kasap iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Kasap arayan firmalar ilanlarını kariyer.net’te yayınlar. Sen de bu sayede online olarak daha fazla iş bulma şansına erişirsin. Kariyer.net’te öz geçmiş oluşturduktan sonra arama butonuna kasap yazarak ve çalışmak istediğin bölgeyi ve kriterleri filtreleyerek kasap ilanlarına daha hızlı ve kolay ulaşırsın.

Kasap iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Kasap arayanlar işe alacakları kişide et bilgisi olmasını isterler. Et bilgisi, müşteriye doğru eti verebilmek için önemlidir. Aynı zamanda et israfının önüne geçerek maliyetlerin azaltılması noktasında da etkilidir. Bunun dışında müşteri ile iyi iletişim kurabilmek, güler yüzlü hizmet anlayışını benimsemek ve hijyenin yüksek derecede önemli olduğu bu reyonda işini titizlikle yapabilmek de aranan niteliklerin en başındadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kasap iş ilanları en çok hangi bölgelerde yayınlanır?

Kasaplık mesleği; hayvanların kesimi, kaba parçalama, detay kesim, uzman becerisiyle satış ve sunuma hazır hale getirme işlemlerinin tamamını kapsar. Öte yandan Türkiye’de yer alan kentler, besi ve üretim çiftliği, market, otel, restoran, şarküteri ve kasaplara ev sahipliği yapar. Dolayısıyla tüm bölgelerde kesim kasabı, taze gıda sorumlusu, kasap reyonu tezgahtar personeli gibi farklı pozisyonlarda pek çok iş imkanı bulunur. Öte yandan Marmara gibi bölgelerde daha çok perakende ve toptan satış sektörü ilanlarını görürken; Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde besi ve üretim tesisleri tarafından verilen ilanlar daha fazladır.

Kasap iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerce verilen kasaplık ilanlarına, et ve et ürünleri hakkında bilgi, yetenek ve tecrübe sahibi olan adaylar başvurabilir. Uzman iş ilanları için geçerli olan bu durum, çırak veya yardımcı personel olarak işe alınacak adaylarda yerini öğrenmeye yatkınlık, bıçak tutum becerisi gibi kriterlere bırakır. Öte yandan bazı iş ilanlarında kasaplık ve et sunumu vazifelerinin yanı sıra reyon düzeni, yöneticilik, sözlü anlatım gibi görev tanımları ile özel vasıflar aranabilir. Bu bağlamda belirtilen kriterleri karşılayabileceğini düşündüğün ilanlara başvurabilirsin.

Kasaplık mesleğinde uzman olmak için hangi eğitimler alınabilir?

Kasaplık mesleğini icra etmek isteyen adaylar için belirli eğitim şartı bulunmaz. Öte yandan resmi veya özel pek çok kursta kasap adaylarına farklı dersler verilir. Adaylar bu eğitimler sayesinde kasaplığın gerektirdiği becerileri edinebilir ve sertifika alabilir. Ayrıca kasaplık mesleği usta-çırak ilişkisiyle öğrenilebilir. Bu alanda tecrübesi olmayan ve eğitim almamış kişiler çıraklık yapabilir.

Kasap iş ilanlarından nasıl haberdar olunur?

Kasap iş ilanlarından haberdar olabilmenin pek çok yolu vardır. İnternet, bu yollar arasında öne çıkar. Birçok firmanın iş ilanına İnternet üzerinden kolayca ulaşılabilir. Kariyer.net üzerinden adaylar filtreleme yaparak kendisine uygun iş ilanlarını listeleyebilir. Adaylar alarm oluşturarak yeni ilanlardan haberdar olabilir. Akabinde kendisine uygun ilanlara başvuru yapan kişiler kasap olarak çalışma imkanı bulabilir.

notifications İş Alarmı kur