16

Fizyoterapist İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Fizyoterapist cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Fizyoterapist İş İlanları

Doktorun koyduğu tanıya uygun biçimde hastalara gerekli fizyoterapi ve rehabilitasyon programlarını uygulayan kişilere fizyoterapist adı verilir. Fizyoterapistler, teşhisi konulan kas rahatsızlıkları, yaş ilerlemesine bağlı eklem hastalıkları, yaralanma, doğuştan kaynaklı engel, hareket bozuklukları vb. hastalıkların tedavisine yönelik programları uygular. Yüksek eğitimli sağlık profesyonelleri olan fizyoterapistler,  herhangi bir nedene bağlı olarak ortaya çıkan ağrı ve fonksiyon bozukluklarının tedavisi ve önlenmesi için çalışır. Fizyoterapistler, hastaları yürümeleri için yeniden eğitmekle sorumludur. Sorunları teşhis ve tedavi programını planlamak için hastanın fiziksel durumunu değerlendirmek de fizyoterapistlerin sorumlulukları arasında bulunur. Fizyoterapistler, yürüme destekleri, koltuk değneği ya da tekerlekli sandalye kullanan hastaların bu gereçleri kullanarak hayatlarına konforlu bir şekilde devam edebilmelerine yardımcı olur. Toplumun sağlıklı ve hareketli bir yaşam tarzı sürmesine yardımcı olmanın yanında fizyoterapistler toplumu eğitmekle de görevlidir. Fizyoterapistlerden, gereken hallerde toplumsal fitness programlarını planlaması ve uygulamaya koyması talep edilebilir. Fizyoterapist teknikeri, doktor ve fizyoterapist gözetiminde hastalara egzersiz ve fizik tedavi uygulamaları sırasında yardımcı olan sağlık görevlilerine verilen isimdir. Fizyoterapist teknikeri olmak isteyen adaylar, fizyoterapist teknikeri iş ilanları kategorisini takip edebilir.

Fizyoterapist Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Fizyoterapist olmak isteyen adaylarda birkaç önemli özellik ve yetenek aranır. Bu durum göz önüne alındığında anatomi ve fizyoloji bilgisine sahip olmak fizyoterapist adaylarının sahip olması gereken özelliklerin başında gelir. Fizyoterapistlerin, gelişmiş bir iletişim ve empati yeteneğine sahip olmaları beklenir. Isı paketi, buz paketi, ultrason aleti ve elektroterapi gibi teknik ekipmanları kullanma becerisi fizyoterapistlerin sahip olduğu yetenekler arasında bulunur. Fizyoterapistler, farklı kişiliklere sahip hastaları yönlendirme becerisine sahip olmalıdır. Hasta gizliliği ve etik değerlere önem vermek fizyoterapistlerin sorumluluğudur. Fizyoterapistler sabırlı ve sorumluluk sahibi olmalıdır.   Güler yüzlü olmanın yanı sıra dikkatli olmak da fizyoterapistlerde olması beklenen özellikler arasında bulunur. Fizyoterapistler, fizik tedavi merkezleri, bakım evleri,  hastaneler ve özel spor klinikleri gibi kurumlarda çalışırlar. Bu durum göz önüne alındığında ekip çalışmasına ve iş birliği yapmaya yatkın olmaları fizyoterapistlerde bulunması gereken özellikler arasındadır. Fizyoterapist iş ilanları arasında deneyimli ve deneyimsiz fizyoterapist adayları aranır.

Fizyoterapist İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Fizyoterapist mesleği için yayınlanan iş ilanları, fizyoterapist adaylarının istihdam edilmesine olanak sağlar. Fizyoterapistler için birçok kurum ve kuruluş tarafından farklı kriterler içeren iş ilanları çeşitli bölgelerde yayınlanır. İstanbul ili içinde fizyoterapist ihtiyacı bulunan kurum ve kuruluşlar fizyoterapist iş ilanları İstanbul iş ilanları yayınlar. İş ilanlarına başvuruda bulunmak istiyorsanız kurumların çalışma koşulları ve kriterlerini değerlendirerek size uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekir. Örneğin özel hastanede çalışmak istemiyorsanız özel hastane fizyoterapist iş ilanları yayınlayan kuruluşa başvurmak yerine farklı bir kuruluşa başvurmanız daha doğru bir tercih olur. Bazı kurum ve kuruluşlar deneyim kriteri bulundururken bazıları deneyim kriteri bulundurmaz. İş ilanları stajyerler için de yayınlanabilir. Stajyer fizyoterapist arayışında olan kurum ve kuruluşlar, stajyer fizyoterapist iş ilanları yayınlar. Stajyer fizyoterapist olarak işe başlayan adaylar, stajları bittikten sonra aynı kurum ve kuruluşta fizyoterapist olarak görev alabilir. İş başvurusunda bulunan adayların, iş ilanlarında yayınlanan kriter ve çalışma koşullarını değerlendirerek kendilerine uygun ilanlara başvuru yapmaları iş bulma süresini kısaltır.

Fizyoterapist Ne İş Yapar?

Fizyoterapistler, doktor ve hemşire gibi sağlık profesyonelleri ile birlikte çalışır. Fiziksel egzersiz seanslarını düzenlemek fizyoterapistlerin görevleri arasında yer alır.  Fizyoterapistler, egzersiz ve hareket hakkında hastalara eğitim ve tavsiye vermekle de yükümlüdür. Fiziksel sorunları olan yaşlı hastalara yardımcı olmak da fizyoterapistlerin görevleri arasında bulunur. Fizyoterapistler, travma hastalarına tekrar yürümeyi öğretir. Atel, koltuk değneği ve tekerlekli sandalye gibi ilgili ekipmanların kullanımlarını hastalara öğretmek fizyoterapistlerin sorumlulukları arasında yer alır.  Fizyoterapistler, kişilerin sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirmesini teşvik etmekle de sorumludur. Mesleğinde ortaya çıkan son gelişmeleri yakından takip etmek de fizyoterapistlerin sorumluluğudur. Fizyoterapistler tedavi sürecinin raporlamasını yaparlar. Isı paketi, buz paketi, egzersiz ekipmanı gibi teknik ekipmanları kullanmak da fizyoterapistlerin görevidir.  Fizyoterapistler, hasta gizliliğine ve etik değerlere önem vermekle sorumludur.  Fizyoterapistler, anatomi ve fizyoloji bilgisine sahip olmalıdır. Tedavi planını uygulamak için hastanın fiziksel durumunu değerlendirmekle de sorumlu olan fizyoterapistler yüksek eğitimli sağlık profesyonelleridir. Fizyoterapistler sabırlı ve güler yüzlü davranarak hastalarına motivasyon da sağlamalıdır. Fizyoterapistler, çeşitli ve farklı dallarda uzmanlaşabilir. Fizyoterapistler üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmalıdır. Yeni mezun fizyoterapistler,  yeni mezun fizyoterapist iş ilanları kategorisini takip ederek başvuruda bulunabilir.

Fizyoterapist İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Fizyoterapistlerin, anatomi ve fizyoloji bilgisine sahip olması gerekir. Fizyoterapistler, aldıkları eğitim boyunca anatomi, fizyoloji, fizik gibi temel derslerin yanında temel tıp dersleri, hidroterapi, masaj, egzersiz teknikleri, sporcu sağlığı gibi konularda da eğitim alır. Fizyoterapist olarak iş arayan adaylar bulundukları bölgede iş arayışını sürdürürler. Ankara’da fizyoterapist ihtiyacı olan kurum ve kuruluşlar, aday arayışları için ilanı fizyoterapist iş ilanları Ankara kategorisinde yayınlar. Fizyoterapist iş ilanını veren firmalar, iş ilanlarında diploma ve belge kriterini mutlaka bulundurur.

Fizyoterapistin Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Fizyoterapistler, kişilerin tedavi planlarını hazırlarken hastaların fiziki durumlarını değerlendirmekle yükümlüdür. Travma ya da herhangi bir başka nedenden dolayı sakatlanan hastalara yeniden yürümeyi öğretmek fizyoterapistlerin görevidir. Fizyoterapistler, fiziksel sorunları bulunan yaşlı hastalara da yardımcı olurlar. Bireylerin sağlıklı yaşam tarzını geliştirmesini teşvik etmek de fizyoterapistlerin görevidir. Fizyoterapistler mesleklerini yakından takip ederler. Hasta gizliliğini ve etik değerleri korumak da fizyoterapistlerin görevleri arasında yer alır.

Fizyoterapistler İçin İş Olanakları Nelerdir?

Fizyoterapistler kamu hastanelerinde ve özel hastanelerde çalışabilir. Bunun yanında kişiler, fizik tedavi merkezlerinde, bakımevlerinde ve özel spor kliniklerinde çalışabilirler. Fizyoterapistler, her bölgede ve şehirde sağlık profesyoneli olarak istihdam edilme olanağına sahiptir. Fizyoterapist teknikerleri de fizyoterapistler gibi aynı kurum ve kuruluşta çalışma olanağına sahiptir. Fizyoterapistler uzun saatler boyu ve yoğun olarak çalışırlar.

Fizyoterapistler İş İlanları ve Çalışma Koşulları Nelerdir?

Fizyoterapistler genel olarak hastane ortamında ve kapalı ortamlarda çalışırlar. Fizyoterapistlerin hastalara karşı dikkatli ve sabırlı olmaları gerekir. Fizyoterapistler, uzun saatler çalışmaya adapte olmalı ve hasta gizliliğine önem göstermelidir. Kişiler, iş birliğine ve ekip çalışmasına uyumlu olmalıdır. Fizyoterapistlerin etik değerlere önem vermesi de gerekir. İletişimi kuvvetli olması gereken fizyoterapistler, farklı karakterdeki hastaları da yönlendirmeyi bilmelidir.

Fizyoterapistler Ne Kadar Maaş Alır?

Fizyoterapistler, çalıştıkları kurum ve kuruluşlara göre maaş alır. Kamuda çalışan fizyoterapistler, kamu ücretlendirme sistemine göre maaş alır. Özel hastane ve kurumlarda çalışan fizyoterapistler, deneyimlerine ve hasta potansiyellerine göre maaş alırlar.  Fizyoterapistlerin maaşları, deneyimleri ve hasta potansiyelleri arttıkça artış gösterir. Belli dallarda uzmanlaşan fizyoterapistler, alanlaşmamış fizyoterapistlerden daha fazla ücret alır. Fizyoterapistler deneyimlerine göre ortalama ya da ortalamanın üstünde maaş alabilirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Fizyoterapist iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Fizyoterapist iş ilanlarına başvuru yapmak için öncelikle üye girişi yapman gerekir. Henüz bir üyeliğe sahip değilsen, öncelikle yeni üyelik oluşturma sayfasından kolayca üyelik oluşturabilir ve sürece dahil olabilirsin. Yeni üyeliğinde öz geçmiş doldurmayı da tamamladığında başvuru için tam anlamıyla hazırsın. İstediğin fizyoterapi iş ilanına ilan sayfasındaki başvur butonuna tıklayarak başvurabilirsin.

Fizyoterapist iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Fizyoterapist iş ilanları genellikle İstanbul'dadır. Şehir dağılımı sıklıkla değiştiği için elbette başka şehirlerde de zamanla artış olabilir. Fizyoterapist iş ilanlarının güncel şehir dağılımını sayfanın solundaki Ülke - Şehir - İlçe kısmında bulabilirsin. Burada şehirlerin listesi fizyoterapist iş ilanı sayısına göre çoktan aza doğru sıralanmıştır. En çok ilan bulunan şehir, her daim en üstte yer alır.

Fizyoterapist iş ilanlarından nasıl haberdar olabilirim?

Fizyoterapist iş ilanlarından haberdar olmak için e-mail adresini bize göndermen gerekir. Gönderme işlemini fizyoterapist iş ilanları sayfasının sol altında yer alan Yeni İlanlardan Haberdar Et seçeneğiyle yapabilirsin. Yeni İlanlardan Haberdar Et kısmına tıkladığında karşına bir kutucuk gelir ve bu kutucuğa e-mail adresini yazıp gönder butonuna tıkladığında işlem tamamlanır. Fizyoterapist iş ilanlarına dair en güncel gelişmeleri sana düzenli olarak e-mail yoluyla iletiriz.

Güncel fizyoterapist iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel fizyoterapist iş ilanlarını görüntüleyebilmek için fizyoterapist iş ilanlarını zaman bakımından filtrelemelisin. Fizyoterapist iş ilanları sayfasının solunda yer alan Tarih kısmıyla bunu yapman mümkün. Tarih kısmına tıkladığında karşına süre seçenekleri gelir. Son 3 saatten son 15 güne kadar birçok filtre seçeneği burada mevcuttur.

notifications İş Alarmı kur