739

Enerji İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Enerji cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 15 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Enerji Sektörü İş İlanları

Mühendislik, teknikerlik ve benzer unvanlara sahip kişiler iş arama süreçlerinde enerji sektöründe farklı pozisyonlara başvuru yapabilir. Enerji sektörü iş ilanları arasında Türkiye’nin farklı şehirlerinde hizmet veren firmaların açık pozisyonları yer alır. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi farklı şehirlerde faaliyet gösteren enerji firmalarının tekniker, elektrik mühendisi, makine mühendisi ve teknik uzman gibi farklı pozisyonlarına başvuru yapabilirsiniz. İklimlendirme, yenilenebilir enerji üretimi, jeneratör sistemleri üretimi gibi farklı alanlarda çalışan firmalarda yeteneklerinize ve uzmanlığınıza uygun iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Başvurduğunuz pozisyona göre çalışma süreleri ve günleri değişiklik gösterebilir. Bazı firmalar 7/24 çalıştıkları için mesai saatlerinde vardiyalı bir sistem izlenir. Gece ve gündüz dönüşümlü çalışılan pozisyonların izin günleri çalışma sistemine göre hafta içi ve hafta sonu olabilir. Sahip olduğunuz uzmanlık ve tecrübeye göre ikamet ettiğiniz şehirde enerji sektöründe eleman arayan firmalar tarafından açılan ilanları değerlendirebilirsiniz. Enerji alanında hizmet veren firmalarda üretim, dağıtım ve idari departmanların açık pozisyonlarına başvuru yapabilirsiniz. Mühendis, yazılım uzmanı, pazarlama müdürü, müşteri ilişkileri yöneticiliği gibi farklı uzmanlığa sahip adaylara ihtiyaç duyan firmalar bulunmaktadır. 

Enerji Sektörü Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Enerji sektöründe hizmet veren firmaların çalışma alanları petrol ve gaz rezervleri üzerinedir. Ofis ve saha içi çalışmalar yapan farklı uzmanlıklara sahip mühendis ve teknikerler enerji alanında çalışan firmaların farklı pozisyonlarına yerleşebilirler. Ayrıca yenilenebilir enerji üretimi ve kömür entegre tesislerinin ihtiyaç duyduğu personel ilanlarını güncel enerji sektörü iş ilanları arasında görebilirsiniz. Firmaların adaylarda aradığı nitelikler çalışılacak pozisyonlara göre farklılık gösterir. Elektrik mühendisi, proje mühendisi, konstrüktör ve operasyon görevlisi olarak çalışacak personellerin belirli bir eğitime ve uzmanlığa sahip olması beklenir. Makine, elektrik ve yazılım mühendisliği pozisyonlarına başvurmak isteyen adayların ilgili mühendislik fakültelerinden mezun olmaları gerekir. Ayrıca bazı pozisyonlarda mühendis adaylarının belirli bir deneyime sahip olması beklenir. Mühendisler saha ve ofis ortamında çalışabilecekleri için yoğun iş temposuna ve esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmeleri firmaların aradığı özellikler arasında yer alır. Mühendislik pozisyonunun gereklilikleri tekniker ve uzman pozisyonları için de geçerlidir. Açık pozisyona başvuru yapan adayların yeterli donanım ve bilgiye sahip olması ilk aranan şartlar arasında yer alır. Deneyimli ve deneyimsiz personeller için açılan ilanlarda firmaların adaylardan beklediği nitelikler çeşitlilik gösterir. Deneyimsiz personeller için yayınlanan ilanlarda eğitim seviyesi, dil şartı ve çalışma saatlerine uyum gösterebilme gibi nitelikler sıralanır. Tecrübeli adaylarda aranan nitelikler görev dağılımına ve üstlenilecek sorumluluğa göre farklılık gösterir.

Enerji Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Ülkemizin farklı şehirlerinde hizmet veren enerji firmalarının üretim, dağıtım ve idari gibi farklı departmanlarında CV’nize uygun iş fırsatları bulabilirsiniz. İzmir, İstanbul ve Ankara enerji sektörü iş ilanları için başvuru yapmadan önce firmaların adaylarda aradığı özellikleri inceleyerek kendinize uygun olup olmadığı değerlendirebilirsiniz. Başvuru yapmayı planladığınız ilanın çalışma yerinin yaşadığınız yere yakınlığı, çalışma saatleri ve sunulan yan haklar değerlendirme yapmanız gereken kriterler arasında yer alır. Firmaların bir kısmı gece ve gündüz vardiyalı olarak çalışır. Bu yüzden başvuru yapan adayların gece ve gündüz vardiyasına uyum sağlaması bekler. Sahada çalışma fırsatı sunan ilanlara başvuru yapmak isteyen adayların yoğun çalışma temposu ve esnek çalışma saatleri ile oluşturulan çalışma düzenine ayak uydurabilmesi önemlidir. Mühendis, tekniker, saha görevlisi ve operatör gibi farklı ilanlar arasından eğitim bilginize ve uzmanlığınıza uygun pozisyonlara başvuru yapabilirsiniz. Aktif araç kullanımı, yabancı dil bilgisi, ekip çalışmasına yatkınlık, belirli bir tecrübe ve çeşitli bilgisayar programlarını kullanabilme özellikleri de firmaların adaylardan beklentileri arasında yer alır. Enerji firmalarının ilanlarına başvuru yapmadan önce yeteneklerinize ve uzmanlığınıza uygun pozisyonları değerlendirerek işe kabul şansınızı arttırabilirsiniz.

Enerji Sektörü Ne İş Yapar?

Petrol ve gaz rezervlerinin araştırılması, yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimi ve var olan kaynaklardan sondaj yapılması görevleri enerji sektöründe hizmet veren firmaların çalışma programlarında yer alır. Firmaların hizmet alanına göre yapılan işler değişiklik gösterir. Yenilenebilir enerji sektörü iş ilanları kategorisi enerji sistemi mühendisi, makine mühendisi, yazılım uzmanı, elektrik mühendisi ve tekniker gibi uzmanlığa sahip adaylara iş imkanı sunar. Sahada görev alan personeller üretimde kullanılan makinelerin çalışması ve bakımları ile ilgilenir. Gerekli durumlarda sondaj ve üretim makinelerine müdahale ederek çalışma verimliliğini artırmaya çalışır. Saha ve ofis personelleri birbiri ile uyumlu görev dağılımı yaparak çalışma sürecinin eksiksiz tamamlanmasını sağlar. Firmaların çalışma alanları arasında enerji üretiminin dışında dağıtım ve pazarlama yer alır. Personellerin görev aldıkları departmana göre çeşitli sorumlulukları vardır. Dağıtım ve pazarlama alanında görevli personellerin sorumluluğu arasında müşteri ilişkilerini korumak ve yeni müşteri portföyü oluşturmak yer alır.

Enerji Sektöründe Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Çeşitli kaynaklardan enerji üretimi ve dağıtımı ile ilgili çalışma yapan firmaların çalışma şartları ve ortamı çeşitlilik gösterir. Yenilenebilir enerji üretimi yapan firma personelleri saha ve ofis içi görevlendirmeler alır. Saha çalışanları rüzgar tribünleri, güneş tarlaları ve müşteri ziyaretleri gibi görev tanımlarına göre farklı alanlarda çalışır. Ofis içi çalışanlar firmaların genel merkezi veya şube ofislerinde idari yönetim, pazarlama ve halkla ilişkiler gibi farklı departmanlarda görev alır. Saha çalışanları ve üretimde görev alan personellerin çalışma şartları ise firmaların vardiya sistemlerine göre değişiklik gösterir. 7/24 çalışma sistemi uygulanan firmalarda saha ve üretim personelleri vardiyalı olarak görev alır. Gece ve gündüz vardiyası uygulanan firmalarda çalışma saatleri ve izin günleri vardiya döngüsüne göre değişiklik gösterir. Adaylar başvuru sırasında çalışma süreleri, izin günleri ve diğer koşulları değerlendirerek kendilerine uygun bir pozisyona yerleşebilir. Enerji sektörü iş ilanları İzmir İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde açılan ilanlar arasından yaşadığınız yere yakın olanlara başvuru yapabilirsiniz.

Enerji Mühendisi Ne İş Yapar?

Mühendislik fakültelerinden enerji mühendisi olarak mezun olanlar, yeteneklerine ve donanımlarına göre enerji sektörü firmalarında görev alabilirler. Enerji mühendisinin görev tanımı arasında verimli enerji üretmek, yenilikçi teknoloji yolları izlemek için yeni yöntemler geliştirmek ve uygulamak yer alır. Aynı zamanda üretim sürecinde harcanan maliyeti en aza indirmek enerji mühendisinin görevleri arasında yer alır.

Enerji Sektörü Firmaları Nedir?

Enerji sektörü geniş bir yelpazede üretim yapar. Petrol, kömür, doğalgaz ve yenilenebilir enerji üretimi üzerine çalışan her firma enerji sektöründe hizmet verir. Firmalar hizmet alanlarına göre doğalgaz arama, petrol sondajı ve termik santral işletmesi gibi farklı görevlere sahiptir. Rüzgar, biyokütle, dalga  ve güneş enerjilerinin üretimi ve dağıtımı ile ilgilenen firmalar da enerji sektöründe yer alır.

Enerji Sektörü Genel Başvuru İlanları Nedir?

Enerji sektöründe hizmet veren firmalar belirli aralıklarla genel başvuru ilanları yayınlar. Genel başvuru ilanları şirketin merkez ofisi ve diğer şubelerinde ihtiyaç duyulan personelleri belirlemek için açılır. Adaylardan toplanan CV’ler incelenerek firmanın ihtiyaç duyduğu departmanlara uygun olanlar yerleştirilir. Yeni mezun ve deneyimli adaylara uygun fırsatlar sunan genel başvuru ilanlarında firmanın çalışma politikası ve şartları belirtilir. Adayın yerleştiği pozisyona göre çalışma koşulları farklılık gösterebilir.

Elektrik Teknikeri Ne İş Yapar?

Enerji şirketlerinde mühendislerle birlikte çalışan elektrik teknikerinin görev ve sorumlulukları çalışma yerine göre değişir. Elektrikli makinelerin kurulumu, bakımı ve onarım süreçlerinde destek veren elektrik teknikerlerinin elektrik ve elektronik üzerine yüksekokul eğitimi almış olması gerekir. Belirli bir eğitime ve uzmanlığa sahip teknikerler, yeteneklerine göre enerji firmaların saha ve üretim departmanlarında görev alabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Enerji iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Enerji için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Enerji iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Enerji iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Enerji iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Enerji iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Enerji iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Enerji iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur