20

Eczacı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Eczacı cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Eczacı İş İlanları

Sağlık sektörü altında yer alan eczacı mesleği, geniş çalışma sahasına sahip. Eczacı iş ilanı farklı şehirlerde yoğunluk gösterir. Eczacı mesleğini icra eden kişiler, ilaçlar konusunda geniş bir bilgi birikimine sahip olmalı. Doktorların hasta olan bireylere vermiş olduğu ilaçların temini noktasında eczacılar aktif olarak görev alır. Eczacılık sektöründe görev alan kişiler kimi zaman devlete bağlı çalışma yürütürken kimi zaman özel sektörde de çalışmalarını yürütür. Eczacı olarak çalışma hayatına atılan kişiler, doktorların kişilere verdiği ilaçları reçetelere bakarak tespit eder. Eczacı iş ilanları başlığında bulunan kriterler genel olarak paralellik gösterir. Eczacıların çalıştıkları alanlar oldukça kapsamlı.

Eczacı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Eczacılık mesleğinin icra edilebilmesi için mesleğe aday olan kişilerin belli özelliklere sahip olması gerekir. Eczane iş ilanları İstanbul, Ankara, Samsun gibi şehirlerde benzer özellikler ile oluşturulur. İlanlardaki şehir değişikliğine bakılmaksızın adaylarda aranan özellikler benzerlik gösterir.

 • Eczacı olarak çalışma yürütecek kişilerin insan ilişkilerinde başarılı olması büyük önem taşır.
 • Bu alanda çalışacak kişilerin güler yüzlü ve anlayışlı olması gerekir.
 • Eczacılık mesleğini icra eden bireylerin ayrıntılara özen göstermesi gerekir.
 • Eczacı olarak görev alan bireyler ileri seviyede kimya bilgisine sahip olmalı.
 • Bu sektörde çalışmak isteyen kişilerin yeterli derecede tıbbi bilgiye sahip olması gerekir.
 • Reçete sistemine ve sağlık kaydı sistemine hakim olanların bu görevi icra etmesi daha doğru olur. 
 • Eczacı mesleğini icra edecek bireyler ilaçlar hakkında derin bilgiye sahip olmalı.
 • Uzun süreli ve tempolu bir çalışma sürecine ayak uydurabilecek kişilerin bu ilanlara başvuruda bulunması gerekir.
 • Düzen ve tertip çerçevesinde çalışabilecek kişilerin bu meslek grubunda çalışması gerekir.
 • Hijyen gereklerini yerine getirebilecek kişilerin eczacı olarak çalışması uygun olur.
 • Eczane depolarında bulunan ilaç stoklarının kontrol süreçlerine dair yürütülen çalışmalar yapabilecek kabiliyette olmalı.
 • Eczaneye gelen hastaların bilgilerini koruma kabiliyeti de işe başvuran bireylerde bulunmalı.
 • Toplamda 5 sene boyunca bu bölümde eğitim alan bireyler gerekli kriterleri yerine getirerek mezun olmalı.
 • İlgili bölümde okuyan kişilerin mezun olması için 6 ay boyunca zorunlu olan staj aşamalarını tamamlaması gerekir.

Eczacılar Ne İş Yapar?

Eczane iş ilanları Antalya şehrinde de farklı şehirlerde de paralel işlerin yapılması adına yayınlanır.

 • Eczane depolarında bulunan ilaç stoklarının kontrol süreçlerine dair yürütülen çalışmalar eczacıların görevleri içerisinde bulunur.
 • İlaçların tarihlerine dair kayıtları tutmak da eczacıların görevleri arasında bulunur.
 • Eczacı mesleğini yürüten kişiler hastaların kendine sunduğu reçetelerin geçerlilik durumunu kontrol eder.
 • Reçete üzerinde yer alan ilaçların temin edilmesi noktasında eczacılar aktif rol alır.
 • Reçetede bulunan ilaçlar ve hastaların sağlık durumlarının kıyaslanması hususunda da eczacılar görev alır.
 • İlaçların, kullanıcıları üzerinde yarattığı yan etkilere dair bilgilendirmek de eczacıların görevleri içerisinde yer alır.
 • İlaçların kullanım süreçlerine dair hastalara bilgi verme görevi de eczacıların sorumlulukları içerisinde bulunur.  
 • Eczaneye gelen hastaların kayıt altına alınmasını da eczacılar sağlar.
 • Hastaların sigorta şirketleri ile olan bağlantısını kontrol etme hususunda eczacılar görev alır.
 • Hastaların raporlu ilaçları hakkında gerekli bilgileri verme görevi de eczacıların sorumlulukları içerisinde bulunur.

Eczacı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

İlaç firmaları eczacı iş ilanları verirken belli kriterlerin başvuracak kişiler tarafından sağlanmasını ister. Eczacı mesleğini icra eden kişiler ilanda bulunan bazı özelliklere dikkat etmelidir.

 • İlan üzerinde yer alan eğitim bilgileri başvuru sürecine dahil olacak kişilerin dikkatli davranması gereken ayrıntılar içerisinde bulunur.
 • Eczacı mesleğine dair verilen ilanlardaki deneyim detayları da dikkat gerektiren hususlar içerisinde yer alır.
 • Eczacıların çalışma hayatına atılmak için başvuracağı ilanlarda bulunan çalışma şartları da büyük önem taşır. 
 • Pozisyona dair çalışma günleri ve çalışma saatleri başvuru sürecinde önem gösterilmesi gereken ayrıntılar içerisinde bulunur. 
 • İlanlardaki çalışma alanının bulunduğu şehir bilgisi de dikkat edilmesi gereken detaylar çerçevesinde bulunur.
 • Bahsi geçen ilanlardaki çalışma alanı ile başvuracak kişilerin yaşam alanı arasındaki mesafe de oldukça önemli. 
 • İş ilanlarında yer alan eczacı maaş kriterleri de kişilerin önem göstermesi gereken kriterlerden biri olur.

Eczacıların çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Eczacı arayan firmalar belli çalışma koşullarını başvuracak bireylere sağlar. Genellikle hastane ve laboratuvar ortamında çalışma hayatına dahil olan kişiler, özel sektörde de çalışmalarını yürütür. Steril ortamlarda çalışma yaşamına dahil olan eczacılar, tek ya da ekip olarak çalışmalarını yürütür. İlaç depolarında da çalışma şansına sahip olan eczacılar, çalışmalarını genellikle ayakta yürütür. Eczacı olarak görev alan bireyler devamlı olarak hastalarla iletişim halinde olur. Hafta sonları ve geceleri nöbetleşe çalışma sürecini üstlenen eczacılar genellikle hafta içi belli saat aralıklarında çalışır.

Eczacıların maaşları ne kadardır?

Güncel eczacı iş ilanlarında yer alan maaş aralıkları farklılık gösterir. İlanlarda bulunan deneyim sürecine göre sunulan maaş kriterleri çeşitlilik gösterir. Şehir değişikliğinde de eczacı pozisyonlarının sahip olduğu maaş kriterleri farklılık gösterir. İstanbul eczacı iş ilanlarında bulunan maaş aralıkları ile Bursa’daki eczacı maaşları farklı aralıklara sahip. Sadece şehre bağlı olarak değil firmaya bağlı olarak da eczacıların maaş aralıkları şekil değiştirir. Eczacı mesleği altında görev alacak bireylerin maaş aralıkları devlette farklı iken özel sektörde farklı olabilir. Eczacı maaşlarını etkileyen kriterler içerisinde, kişilerin deneyim süreleri etkili olur. 

Eczacıların iş olanakları nelerdir?

Eczacı iş imkanları şehirlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Kalabalık nüfuslu şehirlerde yer alan eczacı iş olanakları az nüfuslu şehirlere oranla daha fazla olabilir. Büyük şehirlerde özellikle eczacılık fakültesinden yeni mezun olan bireylere sunulan iş olanakları daha fazla. Eczacılık görevini icra eden kişiler kişisel eczanelerini açmanın yanı Eczacı arayanların eczanelerinde de çalışabilir. Hastanelerin eczane bölümlerinde ve ilaç firmalarında bu mesleği icra eden kişiler rahatlıkla iş bulabilir. Laboratuvar ortamında, ecza depolarında da bu meslek grubuna sunulan iş olanakları oldukça fazla olabilir.

Eczacı olmak için hangi dersler üzerine eğitim almak gerekir?

Eczacı iş ilanları yeni mezun alımında belli eğitim süreçlerinin tamamlanmış olmasına dikkat eder. Bu mesleği icra edecek bireyler mutlaka bölümle alakalı olan mevzuat derslerini almış olmalılar. Temel tıp bilgilerine sahip olmak ve kimya bilgisine hakim olmak eczacı mesleğini yürütecek kişilerden talep edilir. Farmasötik dersleri de bu alanda çalışacak kişilerin zorunlu eğitimleri arasında yer alır. Terminoloji üzerine derslerin eğitimini almak da eczacıların sorumlulukları içerisinde bulunur. 

Sıkça Sorulan Sorular

Eczacı iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

https://www.kariyer.net üzerinden iş ilanlarına başvuru yapabilmen için öncelikle siteye üye olman gerekir. Üyelik işlemlerinden sonra etkili bir özgeçmiş ile firmaların dikkatini çekebilirsin. Sitedeki eczacılık ilanlarını kriterlerine göre listeleyebilirsin. Sonrasında her bir ilanı inceleyerek senin için uygun olan ilanlara başvuru yapabilirsin. Başvurun ile ilgili gelişmeler için Kariyer.net tarafından gönderilen bildirimleri takip edebilirsin. 

Eczacı iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Panel üzerinde eczacı iş ilanlarını incelerken, yan tarafta bulunan sekmelerden söz konusu ilanların hangi şehirlerde yayında olduğunu görebilirsin. Her bir şehir isminin yanında, o ilde kaç adet eczacı iş ilanına talep olduğunu anlayabilirsin.

En kazançlı eczacı iş ilanları nelerdir?

Eczacı iş ilanlarının ilan açıklamalarında, aranan personele teklif edilen ücret belirtilir. Bu ücret tekliflerini inceleyerek hangi ilanın en kazançlı ilan olduğunu anlayabilirsin. Firmaların ücret tekliflerinin seni tatmin edeceğini düşünüyorsan vakit kaybetmeden ilanlara başvuru yapabilirsin. Bunun yanında başvuru sırasında da senden, aradığın işle ilgili ücret beklentin sorulabilir. Kolay iş bulabilmen için belirttiğin ücret beklentisinin gerçekçi olmasına özen göstermelisin.

En çok hangi eczacı iş ilanına talep vardır?

Kariyer.net üzerinde yayında olan iş ilanlarının her birini kaç kişinin görüntülediği ve ilanlara kaç kişinin başvuru yaptığı görülmektedir. Bu istatistikleri inceleyerek hangi ilanlara yoğun talep gösterildiğini anlayabilir, senin için uygun ilanlara başvuru yaparak şansını deneyebilirsin.

notifications İş Alarmı kur