722

AR-GE İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

AR-GE cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İlanları konuma göre filtrele!

Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 15 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

AR-GE İş İlanları

Teknolojinin her geçen gün hayatımızda farklı alanlarda yer alması bütün işlerimizi şekillendirdiği gibi mesleki anlamda da önemli değişikliklere gidilmesini gerekli kılar. AR-GE sorumlusu da bu mesleklerden sadece biri olarak değerlendirilir.  Araştırma geliştirme olarak açılımı yapılan AR-GE sorumlularının görevleri geniş yelpazeye kadar uzanır. İnsan, kültür ve toplum bilgisinden oluşan genel dağarcığın her geçen gün yaşanılan zaman dilimine uyum sağlaması için artırılması oldukça önemlidir. Bunun yazılım, sistem ve uygulamalar üzerinden tasarlanması ve kullanılması, gerekli olan adımlar olarak değerlendirilir. Sistematik bir temelde yürütülen çalışmalar zamandan ve enerjiden tasarruf sağladığı gibi yenilikçi ve verimli bir anlayışı da beraberinde getirir.  AR-GE iş ilanları kurum ve kuruluşların taleplerine göre farklı birimlerde çalıştırılmak üzere açılır.

AR-GE Alanı İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Araştırma geliştirme olarak açılımı yapılan AR-GE mesleğinde birçok farklı kategoriler yer alır. AR-GE sorumlusu, AR-GE uzmanı, milli Eğitim AR-GE gibi farklı departmanların yer alması elbette tüm bu birimlerde çalışan kişilerin çeşitli donanımlarda ve eğitim düzeylerinde olmasını da gerekli kılar. Bu birime ve mesleğe yönelmek isteyen kişiler üniversitelerin farklı lisans bölümlerinden mezun olurlarsa en önemli kriteri yerine getirmiş olurlar. Hizmet verilecek olan sektörün ihtiyaçlarına bağlı olarak makine mühendisliği, kimya mühendisliği, meteoroloji gibi bölümlerden başarılı bir şekilde mezun olmak oldukça önemlidir. Genel olarak üniversitelerin ilgili olan bölümleri 4 yıllık lisans programı kapsamında bulunur. Mezuniyetinin ardından adayın nasıl bir kurumda ya da sektörde yer almak istediğini bundan sonraki süreci belirler. Kamu kurumlarında yer almak istiyorsanız açılan çeşitli sınavlara katılmanız ve belirli bir sıralamaya girmeniz atamanız açısından gerekli ve önemlidir. Özel sektörlerde çalışmak istiyorsanız bu kuruluşların belirlemiş olduğu mülakatlar, farklı sınav ya da eleme sistemlerini değerlendirmeye alarak başvurunuzu yapabilirsiniz. AR-GE müdürü iş ilanları çeşitli şehirlerde ve farklı kurumlarda sıklıkla açılan ilanlar arasında değerlendirilir. AR-GE müdürü olabilmek için belirli niteliklere ve donanımlara sahip olmanız her kurum tarafından talep edilir. AR-GE elemanı iş ilanları çeşitli şehirlerde sıklıkla açılan ilanlar arasında yer aldığı için hangi şehirde ve kurumda çalışmak istiyorsanız ilanları filtreleyerek göz atmanız yeterli olur. Kriterlerinize ve donanımlarınıza  göre ilanlara göz atarak kararlarınızı belirlemeniz iş bulma sürecinizi kolaylaştırır. AR-GE uzmanı iş ilanları deneyimli kişilere hitap ettiği gibi yeni mezunları da kapsar.

ARGE İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

AR-GE iş ilanlarında çeşitli kategorilerin ve birimlerin oldukça fazla sayıda bulunduğu dikkatleri çeker. Farklı departmanların yer alması AR-GE alanında sizlere alternatifler de sunar. AR-GE sorumlusu, AR-GE uzmanı, AR-GE teknikeri, AR-GE mühendisi iş ilanları açılan kategorilerden yalnızca birkaçıdır. AR-GE mühendisi iş ilanları kapsamında değerlendirmeye alınan kategorilerde özellikle belli bölümlerin başarı ile tamamlanmış olması önemlidir. Bu bölümler ise en az 4 yıllık lisans programları olarak bilinir. Ankara AR-GE iş ilanları yoğun ilgi gören kategoriler arasında değerlendirilir ve şehirde farklı kurumlar tarafından alımlar yapılır. AR-GE sorumlusu iş ilanları ise yine yoğun ilgi gören ve kurumların sıklıkla aradığı elemanlar arasında değerlendirilir. İlanlarda kurumların ve firmaların hangi birimde çalıştırılmak üzere eleman talep ettiği net olarak vurgulanır. Çünkü birimde çalışan kişilerin vasıfları ve donanımları birbirinden oldukça farklıdır. Elbette bu farklılık ilgi alanlarını da belirler ve her birim kendi alanında daha etkin ve verimli bir performans sergiler.

Ar-Ge İçin Hangi Eğitim Ve Belgeler Gerekir?

AR-GE mesleği için özellikle kimya mühendisliği, makine mühendisliği ve metalurji gibi bölümleri başarı ile tamamlamak gerekir. Bu bölümler genel olarak 4 yıllık lisans programını kapsar. Ayrıca kendini geliştirmek isteyen kişilerin farklı seminerlere, eğitimlere ve kurslara katılımı da iş sahasında fazla sayıda alternatif ile karşılaşmalarına yardımcı olur. Meslekte farklı birimlerin bulunması elbette geliştirilen talepleri ve ihtiyaçları da çeşitlendirilir. Bu yüzden farklı bölüm mezunlarına ihtiyaç duyulur. Sıralanan bölümlerden mezun olan kişiler kurumların taleplerine göre farklı birimlere yerleştirilir. AR-GE laboratuvarları iş ilanları bu kategorilerden yalnızca biridir ve oldukça fazla sayıda eleman alımı yapabilir. Bursa AR-GE mühendisi iş ilanları ise bölgenin hareketli olması ve birimin etkili olması nedeniyle en çok aratılan kategoriler arasında değerlendirilir. AR-GE teknikeri iş ilanları ise yine arz talep doğrultusunda en sık aratılan başlıklar arasında bulunur.

AR-GE Çalışma Koşulları Nasıldır?

Yeni ürün, geliştirme süreci açısından ele alınır ve konunun farklı boyutlarda değerlendirilmesi gerekir. Bu süreç derin bakış açısını ve konsantre olmayı gerekli kılar. AR-GE çalışanlarının çalışma süreçleri çoğu zaman fazla yoğun olabilir.Yoğun programlar ile bu alanda çalışan kişiler, birçok konuda sorumluluk alacakları için sorumluluk sahibi olmalıdırlar. 

AR-GE Maaşları Nasıldır?

AR-GE maaşları çalışılan kurum ve kuruluşun kapasitesine göre değişiklik gösterir. Kamu kurumları ve özel kuruluşlar farklı bir prosedür uygular. Çalışma saatleri, yoğunlukları, izinler, özlük hakları ve maaşlar da bu nispette farklılık gösterir. AR-GE çalışanlarında birçok farklı birim yer alır. Teknikerlik, sorumlu, uzman, müdürlük gibi statüler maaş listesinde farklı yerlerde bulunur. 

AR-GE Çalışanı olmak İçin Hangi Bölümlerden Mezun Olmak Gerekir?

AR-GE sahasında çalışmak isteyenleri birçok farklı birim bekler. Kurum ve kuruluşlar da bu çeşitliliği göz önünde bulundurarak gereksinimleri doğrultusunda alım gerçekleştirir. Kimya mühendisliği, makine mühendisliği gibi bölümler gerekli olan bölümlerden birkaçıdır. Ayrıca metalurji gibi bölümler de AR-GE çalışanı olmak için gerekli olan lisans programları arasında yer alır. 

AR-GE Çalışanları Hangi Alanlarda Aktiftir?

Bu alanda çalışanlar yeni ürün fikirleri düşünürler ve bunları pratik problem çözme becerisi geliştirerek seri biçimde gerçekleştirirler. Sahada ekip ile birlikte hareket etmek son derece önemlidir. Organize olabilmek ve liderlik özelliği taşımak önemlidir. Ayrıca pazarlama departmanı ile iletişim halinde olmak ve işbirliğini yürütmek gerekli olan kriterler arasında bulunur. Araştırma geliştirme aşamalarında tüm adımları raporlamak da yine bu alanda çalışanların aktif olduğu konulardan biridir.

Sıkça Sorulan Sorular

AR-GE iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

AR-GE için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel AR-GE iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel AR-GE iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te AR-GE iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

AR-GE iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

AR-GE iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

AR-GE iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur